Tööle kandideerimine võib olla paras peavalu. Tööd otsides on palju sellist, millele tähelepanu pöörata. Võimalik, et kõike on keeruline jälgida ning kindlasti on erinevatel värbajatel ka erinevad põhimõtted, kuid on nö. kuldreegleid, mille vastu kandidaat kohe kindlasti ei tohi eksida. Vastasel juhul võib ta enam kui kindel olla, et ei saa valitud järgmisesse vooru.

Enne intervjuule tulemist tutvu kindlasti kogu infoga, mis on võimalik leida nii ettevõtte kui ka ametikoha osas.

See jätab Sinust kandidaadina tõsiselt võetava mulje ning tõestab intervjueerijale, et võtad kandideerimist tõsiselt.

  • Ära küsi esimese asjana palga suurust. Vastasel juhul jätad mulje, et oled huvitatud vaid palgast, mitte ettevõttest ega ametikohast. Iga tööandja õudusunenäoks on palgata endale meeskonda uus liige ja hiljem avastada, et tegelikult uustulnukale antud töö üldse ei meeldi. Vähem olulisem pole ka ettevõtte tegevusvaldkonna ja väärtustega sobivus. Üldjuhul leitakse palga läbirääkimistel kompromiss, kui ülejäänud osas on vastastikune sobivus.
  • Ole intervjuu käigus valmis vastama ka enda jaoks ebameeldivatele küsimustele. Kui tunned, et tööga seotult on küsimusi, mis tekitavad sinus negatiivseid emotsioone, siis pööra neile kindlasti tähelepanu ja mõtle nad enda jaoks läbi ENNE intervjuule tulemist.
  • Analüüsi enda tugevusi ja nõrkusi enne intervjuule tulemist. Eneseanalüüsi oskus näitab õpivõimet ja -tahet ning on suhete juhtimise ning meeskonnatöö oskusega tihedalt seotud.
  • Mõtle läbi, miks antud töökohale kandideerid. Selge see, et kõigil meil on elamiseks raha vaja teenida, kuid enesemotivatsioon on ülimalt tähtis. Tehes endale meelepärast tööd oleme me õnnelikud, motiveeritud ning saavutame kergemini häid töötulemusi.
  • Ära ütle intervjueerijale, et oled kandideerinud nii paljudesse kohtadesse, et ei tea enam täpselt, millise kandideerimise pärast hetkel intervjuul oled. Valituks osutuvad kandidaadid, kes võtavad kandideerimist tõsiselt.
  • Kui Sa ei saa kokkulepitud ajal intervjuule tulla, siis räägi põhjusest ausalt ning Sind mõistetakse. Kui valetad, riskid usalduse kaotusega. Ning nagu öeldakse, siis valel on lühikesed jalad 😉
  • Kui Sa ei saa või ei taha tulla intervjuule, siis anna sellest teada ESIMESEL VÕIMALUSEL. Vastasel juhul ei jäta Sa endast head muljet ning välistad võimaluse, et värbaja Sinuga tulevikus ühendust võtab mõne teise tööpakkumisega seoses.

Kui Sa tunned, et tööle kandideerimine on Sinu jaoks raske, siis võta julgelt ühendust ja leiame koos lahenduse!

Annika Melsas

HR partner