Praktikakoht on oluline osa õpingutest. Mida kevadisemaks ilm väljas muutub, seda rohkem hakkavad tööotsingu portaalides ja sotsiaalmeedias levima tudengite appikarjed praktikakoha otsinguil. Siiski kipuvad ettevõtete juhid neist mööda vaatama. Võib-olla kardavad nad praktikandi juhendamiseks kuluvat liiga suurt ajakulu või olulise info ettevõttest välja lekkimist. See on täiesti mõistetav, kuid siinkohal tasub antud teemat lähemalt analüüsida. Praktikakoht – miks peaksid seda pakkuma?

Kahtlemata võtab praktikandiga tegelemine aega.

Tänu kõrgele motivatsioonile uute teadmiste ja kogemuste omandamisel, õpib ta aga kiiresti. Üldjuhul on praktikant nii õpihimuline, kui ka abivalmis, olles valmis aitama Sind iga talle jõukohase ülesandega. Lootes võimalikule praktikale samas ettevõttes ka järgmistel aastatel ning miks mitte ka saada tööpakkumine, pole praktikant kindlasti huvitatud kuidagi ettevõttele probleeme tekitama.

Kui lugeda töökuulutusi, siis on seal tihti seatud nõudmiseks töökogemus mingis konkreetses valdkonnas.

Samas ei maksa unustada, et kusagilt tuleb see kogemus hankida. Ning siinkohal ei saa mitte märkimata jätta, et headele töötulemustele aitab pigem kaasa õige isiksus, mitte tingimata töökogemus. Lisaks ongi praktika eesmärk tulevane töötaja ette valmistada selleks, et ta suudaks Sinu ettevõtte jaoks väärtust pakkuda. Antud postituses toome Sinuni neli põhjust praktikandi palkamiseks:

  • Õppurile on väga oluline saada lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilised kogemused. Praktikakoha leidmine võib olla paras väljakutse. Juba praegu on osad koolid lisanud sisseastumistingimustesse praktikakoha olemasolu punkti, sest liiga palju õpilasi jätab õpingud pooleli just selle puudumise tõttu. Siinkohal on Sinul võimalus panustada Eesti haridussüsteemi ning anda praktikandile väärtuslikke teadmisi ja kogemusi.
  • Võttes tööle praktikandi, saad aidata tal veenduda, kui palju talle tema valitud eriala meeldib – mitte ainult teoorias, vaid ka päris elus. See aitab kindlustada olukorda, kus hiljem tööle kandideerijate seas on inimesed, kes juba teavad, millist tööd nad teha tahavad.
  • Palgates praktikandi, on Sul võimalik praktika jooksul veenduda, et antud inimese isiksuse omadused ja võimed sobivad sinu ettevõtte omadega. Praktika lõppedes saad teha talle tööpakkumise ja leiad endale seeläbi suurepärase uue töötaja.
  • Praktikandi kaasamine mõjub ergutavalt kogu Sinu meeskonnale, sest see meenutab, kui õhinal te kõik õpingute ajal olite. Võite seeläbi hakata enda tööd vaatama hoopis uudse pilguga, kus iga algav tööpäev on uusi ning põnevaid väljakutseid täis.

Võta meiega ühendust!